Automatyczny naciąg zegarka

Automatyczny naciąg w zegarkach automatycznych

 

Co to jest automatyczny naciąg zegarka?

Pojęcie to odnosi się do zegarków automatycznych męskich oraz damskich. Praca zegarków automatycznych jest prosta- podczas noszenia czasomierza pobudzamy do pracy wahnik, który, obracając się dookoła osi, naciąga sprężynę napędową. Jeżeli zamierzamy na dłuższy czas zdjąć zegarek z nadgarstka warto zakupić rotomat, który „napędzi” czasomierz.

Mechanizm automatyczny zegarka

Mechanizm automatyczny zegarka to niewątpliwie najważniejszy element czasomierza, ponieważ to właśnie on odpowiada za pracę modelu, wskazywany czas czy dane z wielu funkcji. Zegarki z automatycznym mechanizmem uważane są za luksusowe, ponieważ kosztują więcej niż zegarki z mechanizmem kwarcowym, a dodatkowo nie wymagają wymiany baterii, dzięki czemu wybierając zegarki automatyczne nie ponosimy dodatkowych kosztów użytkowania.

Jak nakręcić zegarki automatyczne?

Z uwagi na fakt, iż automatyczne zegarki nie posiadają baterii, która dawałaby energię do pracy mechanizmu, musimy zadbać o ich nakręcenie. Jak nakręcić zegarki automatyczne? Pobudzenie do pracy wahnika, który naciąga sprężynę napędową, uzyskamy poprzez zwykła założenie zegarka na rękę i wykonywanie klasycznych ruchów. Z pewnością szybko zauważysz, iż nakręcenie ""automaty" jest bardzo proste, a jednocześnie szybkie.

Rezerwa chodu co to jest?

Zegarek automatyczny nakręcany jej poprzez ruchy ręki, jednak nie oznacza to, iż od razu po zdjęciu z nadgarstka czasomierz przestanie pracować. Dla większego komfortu użytkowania producenci wyposażają zegarki w rezerwę chodu. Rezerwa chodu co to jest? Pojęcie to określa czas pracy zegarka w stanie spoczynku, na przykład podczas leżenia na szafce. Zazwyczaj rezerwa chodu w zegarkach wynosi 40 godzin, jednak poszczególne marki rozbudowują ją do 80 godzin pracy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl