Opcje przeglądania
Ocena

Smartwatch Garett Lady Viki Biały

Smartwatch Garett Lady Viki Biały
Smartwatch Garett Lady Viki Biały
Cena: 164,99 zł 189,00 zł
  • promocja
  • promocja

Smartwatch Garett Lady Viki Złoty

Smartwatch Garett Lady Viki Złoty
Smartwatch Garett Lady Viki Złoty
Cena: 156,79 zł 189,00 zł
szt.
  • promocja
Mechanizm to jeden z najważniejszych elementów zegarków naręcznych. To właśnie jego praca odpowiada za to, jak działa nasz czasomierz, dlatego warto wybrać zegarki według rodzaju mechanizmu aby być zadowolonym z jego działania i użytkowania. W ofercie proponowanych przez sklep ZegarkiMazury.pl produktów znajdziesz zegarki automatyczne, kwarcowe zegarki, zegarki z mechanizmem mechanicznym, a także zegarki Eco-Drive, dlatego nie ma wątpliwości, iż znajdziesz model odpowiadający Twoim preferencjom. Poznaj jak działają mechanizmy w zegarkach i podejmij słuszną decyzję.

Co to jest mechanizm automatyczny w zegarku i jak działa?

Zegarki automatyczne to jedne z najbardziej luksusowych czasomierzy, które posiadają szerokie grono miłośników. To właśnie zegarki z mechanizmem automatycznym nazywane są „czasomierzami z duszą”, ponieważ do ciągłej pracy wymagają swojego właściciela, a dokładniej użytkowania przez niego danego modelu. Dla dokładnego zrozumienia pracy warto wiedzieć, co to jest mechanizm automatyczny w zegarku i jak działa. Mechanizm automatyczny to element odpowiadający za pracę wskazówek oraz funkcji w zegarkach naręcznych. Działanie zegarka z automatycznym mechanizmem polega na pobudzeniu do ruchu wahnika, który naciąga sprężynę napędową. Wahnik zaczyna pracować gdy czasomierz jest w ruchu, czyli kiedy przebywa na naszym nadgarstku. Naciągnięta sprężyna napędowa, niczym włócznia, daje energię do pracy dla kół zębatych, poruszających wskazówkami na cyferblatach. Użytkownicy zegarków automatycznych najczęściej podkreślają fakt, iż nakręcenie tych czasomierzy jest niezwykle łatwe.

Jak działają zegarki kwarcowe i czy warto je wybrać?

Kwarcowe zegarki to jedne z najczęściej wybieranych czasomierzy, które cechuje bezobsługowa i bezawaryjna praca. Zegarki kwarcowe działają dzięki baterii, która pobudza do pracy wszystkie elementy mechanizmu, odpowiadające za wskazywane dane na cyferblatach. Mechanizmy kwarcowe umieszczane są w sportowych zegarkach, w których szczególnie ważne jest dokładne wskazywanie czasu. Warto podkreślić, iż kwarcowe zegarki nie wymagają nakręcania, dlatego są zawsze gotowe do pracy. Zegarek kwarcowy się późni? To normalne! Odchylenie czasu w zegarkach z mechanizmem kwarcowym wynosi około kilkudziesięciu sekund na rok, więc gdy widzimy lekkie błędy wystarczy, iż wyreperujemy je najczęściej poprzez przekręcania koronki. Czasomierze kwarcowe proponowane są w bardzo przystępnych cenach, co z pewnością dodatkowo przekona nas do ich zakupu.

Zegarki mechaniczne dla koneserów

Jeżeli szukasz tradycyjnego czasomierza, który wymaga Twojej uwagi aby pracować idealnie, warto wybrać zegarki mechaniczne, uważane za luksusowe i ponadczasowe. Coraz częściej zegarki mechaniczne stanowią element pożądania dla koneserów, ponieważ ich ilość dostępna na rynku zegarmistrzowski jest znacznie mniejsza niż zegarków kwarcowych czy automatycznych. Cechą charakterystyczną mechanicznych zegarków jest potrzeba ich nakręcania, która opiera się o pokręcanie koronki. Eleganckie zegarki mechaniczne zachwycają wykonaniem, często podkreślonym wysokiej jakości materiałami, między innymi odpornym na zarysowania szkłem szafirowym, stalą szlachetną czy naturalną skórą. Mechanizm mechaniczny umieszczany jest w zegarkach kieszonkowych oraz naręcznych, zarówno męskich jak i tych kierowanych do kobiet.

Eco-Drive- jak działają zegarki z Eco-Drive

Chcesz kupić czasomierz, który nie wymaga wymiany baterii, jest jednym z sposobów na dbanie o środowisko, a jego wygląd zewnętrzny jest zawsze wyjątkowy? Postaw na zegarki Eco-Drive, proponowane przez sklep internetowy ZegarkiMazury.pl. W kategorii Eco-Drive zegarki znajdziesz modele dla kobiet oraz mężczyzn, które działają dzięki światłu naturalnemu jak i sztucznemu. Jak działają zegarki Eco-Drive? Tarcze zegarków z tym systemem wyposażone zostały w panele słoneczne, które pobierają światło aby zmienić je w energię, trafiającą do akumulatora. Tak, to akumulator w zegarkach Eco-Drive daje siłę do pracy mechanizmu, odpowiadającego za pracę wszystkich funkcji czasomierza. Mimo, iż Eco-Drive to rozwinięty technologicznie system, nie wpływa to znacząco na cenę modeli, dzięki czemu zegarek z Eco-Drive kupisz już za około 500 złotych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl