Na której ręce nosić zegarek?
Na której ręce nosić zegarek?

 

 

 Dla jednych całkowicie zrozumiałe, dla innych natomiast nie do końca takie proste- na której ręce nosimy zegarek? Czy wszyscy powinni nosić zegarek na jednym nadgarstku? Czy leworęczność i praworęczność ma znaczenie, gdy zakładamy czasomierz? Przeczytaj tej artykuł, a dowiesz się jak użytkować zegarek aby nie uległ on niechcianemu uszkodzeniu i co zrobić, aby jego noszenie było komfortowe.

  

 

 

 

Już od dłuższego czasu zauważam, iż to właśnie zegarek na rękę najczęściej urozmaica stylizacje na wiele okazji. Rezygnujemy z zdobnej, często przesadnej biżuterii, na rzecz gustownego czasomierza, podkreślając kreacje zarówno te całkowicie casualowe, jak i te wybierane na wielkie wyjścia. Osoby, które zaczynają swoją „przygodę” z zegarkami naręcznymi często zastanawiają się, jak nosić te produkty aby nie ulegały one zniszczeniu i to właśnie w tym momencie często pojawia się pytanie, na której ręce nosić zegarek prawej, a może lewej? Odpowiedz jest niezwykle prosta- wszystko zależy od Ciebie!


Leworęczni noszą zegarek na prawej ręce!

Wśród wytycznych dotyczących noszenia zegarka na odpowiednim nadgarstku warto wziąć pod uwagę to, którą ręką na co dzień wykonujemy więcej czynności. Osoby praworęczne powinny nosić czasomierz na lewej ręce, natomiast leworęczni poczują komfort użytkowania zegarka nosząc go na prawej ręce. Dlaczego? Istotne jest bezpieczeństwo zegarka! Wyobraź sobie, że podczas biznesowego spotkania lub robienia notatek na uczelni, pisząc prawą ręką, na której spoczywa czasomierz, uderzasz nim o biurko, powodując jego niszczenie. Pocieranie o podłoże bardzo często powoduje ścieranie pozłoceń bransolet oraz kopert zegarków nawet w przypadku, gdy zostało one wykonane wysokiej jakości sposobem. Jeżeli jesteś leworęczny i wiesz, że przyjemniej będzie gdy zegarek założysz na prawy nadgarstek, jednak obawiasz się, iż będzie wyglądało to dziwnie to pamiętaj, że to właśnie Twoje zadowolenie i lekkość ruchów ma największe znaczenie.

                                          

Zasady noszenia zegarków na rękę

Przyjętym jest, że małżonkowie noszą obrączki na prawej ręce, więc czy istnieje zasada, że zegarek też nosimy tylko na jednej ręce? Nic bardziej mylnego! Żadne sztywno przyjęte zasady nie odnoszą się do sposobu noszenia zegarka, dlatego w tym wypadku kierujmy się jedynie swoimi preferencjami. Spotykam się z stwierdzeniem, iż noszenie czasomierza na prawej ręce jest oznaką „chwalenia się” i nadmiernego „szpanowania”, jednak ani trochę się z tym nie zgodzę. Dlaczego osoby leworęczne mają niszczyć swoje chronometry nosząc je na stale użytkowanej ręce? Dlaczego właśnie takimi „zasadami” pozbawiamy innych komfortu? Nie daj się wciągnąć w machinę często niezrozumiałych zasad i pamiętaj, że „wolność Tomku w swoim domku”.

 
Na której ręce noszą zegarek kobiety, a na której mężczyźni?

Jednym z powiedzeń, z którym się spotkałam i do którego chętnie się odniosę jest porzekadło, że kobiety noszą zegarek na prawej ręce, natomiast mężczyźni na lewej ręce. Płeć nie ma znaczenia! Jak wspominałam już powyżej, głównym założeniem podczas wyboru „ręki” jest to, czy jesteśmy mańkutami czy jednak używamy częściej prawej ręki, a także to, jak jest nam wygodniej. Zegarek ma pomóc nam w rejestrowaniu czasu i sprawić, iż będziemy wyglądać ciekawie, a nie „wadzić” przy każdym ruchu. Obecnie coraz częściej walczymy z niesłusznymi przekonaniami, do których przyjmę zasady noszenia zegarka jedynie na lewym nadgarstku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl